Vzdělávací kurz formou videa Praktická aplikace DPH u ÚSC

Lektor: Ing. Lydie Musilová
Cena: 1 400,- Kč

Seminář je aktualizovaný dle platné legislativy k 1.11.2021, mimo jiné je vysvětlena aplikace prominutí DPH u elektrické energie a plynu. Velmi podrobně je vysvětlen postup při prodeji nemovitých věcí ve vazbě na závěry KOOV.

Videoseminář mohou využít i začínající plátci, protože se jedná o průřezový výklad k DPH v návaznosti na vydanou publikaci Kraj a obec v pozici plátce DPH.

- Přístup k videu máte po dobu dvou týdnů

- Můžete si ho pustit ve Vámi zvoleném čase

- Video je možno kdykoliv zastavit a znovu pustit (přestávky si určujete vy)

- Lze se vracet posuvem k již probraným tématům a pustit si je opakovaně

- Následné dotazy je možné zaslat e-mailem

 

Pokud jste již obdrželi heslo k výukovému videu, tak odkaz na přístup je zde.

 

Jak to funguje:

Po přihlášení se k odběru vzdělávacího videa Vám bude e-mailem do 24 hodin zasláno přístupové heslo, materiály k vytištění, faktura a certifikát o absolvování kurzu na Vaše jméno.

Objednat přístup k videu můžetu buď vyplněním formuláře níže a jeho následným odesláním nebo na objednáním na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde vypíšete organizaci + IČO a jméno účastníka (včetně data narození, pokud potřebujete osvědčení o absolvování kurzu).

Délka kurzu je cca 3,5 hodin

Základní cena je 1 400,- za přístup. Za každý další přístup ke vzdělávacímu videu + osvědčení o absolvování školení je uplatněna snížená cena 900,- (další účastníky uveďte do poznámky)

Lektorka: Ing. Lydie Musilová

Lektorka má dlouholetou praxi v daňové poradenské firmě, která jako jedna z mála v ČR poskytuje poradenství neziskovému sektoru, zejména ÚSC a PO a věnuje se rovněž i přednáškové činnosti. Lektorka vede svůj výklad velmi srozumitelně zejména na praktických příkladech! Ing. Musilová je navíc spoluautorkou stále aktuální publikace Kraj a obec v pozici plátce DPH a nové publikace určené PO s názvem DPH s účetními příklady pro příspěvkové organizace, na které se účetními příklady podílel Ing. Lang. Obě knihy je možno zakoupit v našem e-shopu

 

Obsah vzdělávacího videa:

-        Základní pojmy, obvyklá ekonomická činnost, úplata a dotace k ceně, leasingy a „obědové“ poukazy

-        Vznik povinnosti přiznat daň na příkladech

-        Daňové doklady, povinnosti k doručení

-        Základ daně, nový postup při stanovení ZD u nepeněžitého plnění (směny majetku)

-        Výpočet daně

-        Oprava základu daně  - vystavování opravných dokladů podle § 42 ZDPH v návaznosti na KH

-        Sazby daně - přehled změn podle novel

-     Prominutí daně u elektrické energie a plynu

-        Nárok na odpočet daně – pravidla pro uplatňování nároku na odpočet daně v plné a částečné výši, úprava a vyrovnání odpočtu, korekční mechanismy při úpravě odpočtu u oprav

-        Režim přenesení daňové povinnosti na příjemce zdanitelného plnění – RPD u stavebních prací ve vztahu k posouzení osoby nepovinné k dani (výkonu veřejné správy u ÚSC)

-        Kontrolní hlášení (KH) – specifické typy daňových dokladů (splátkový a platební kalendář, souhrnný daňový doklad, opravný daňový doklad) a jejich uvádění v KH, časté chyby a možnosti jejich řešení, reakce na výzvu správce daně a pokuty za nepodání KH – praktický postup

-        Nesprávné uvedení daně za jiné zdaňovací období - změny v RPD

-        Osvobozená plnění bez nároku na odpočet (§51), podrobně bude zaměřeno na nájmy,  kulturní a sportovní činnost

-        Úplatný převod nemovitých věcí, vklad majetku, příklady daňových režimů u dodání pozemků, závěry KOOV

 

Pokud budete mít po skončení kurzu dotazy, je možné je poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Objednávka kurzu

Pokud máte zájem o tento kurz, vyplňte závazně objednávkový formulář, následně Vám bude zasláno přístupové heslo, faktura a materiály ke kurzu.

Dovolujeme si upozornit, že na video se vztahují autorká práva. Prosím, neposkytujte svůj přístup dalším osobám!

Vámi poskytnuté údaje slouží jako podklad k fakturaci a vydání osvědčení o absolvování kurzu. Tydo údaje neposkytujeme dalším stranám.