Vzdělávací kurz formou videa Praktická aplikace DPH u PO

Lektor: Ing. Lydie Musilová
Cena: 1 400,- Kč

Videoseminář je určen zejména pro ekonomy a účetní příspěvkových organizací, zejména škol a školských zařízení, zařízení sociálních, zdravotních, sportovních, kulturních a technických služeb.

Seminář je zaměřen na podrobný výklad DPH včetně sazbových novel v roce 2020 a dalších změn zákona pro rok 2021 v praxi příspěvkových organizací, včetně praktických příkladů s využitím i aktuálních výkladů MF a GFŘ zejména v oblastech, které se týkají této oblasti.

Tento seminář je vhodný i pro začátečníky (v úvodu bude zmíněno i sledování obratu pro povinnou registraci). Součástí semináře jsou i základní kontrolní vazby na účetnictví.

 

Výhody školení formou vzdělávacího videa:

- Přístup k videu máte po dobu dvou týdnů

- Můžete si ho pustit ve Vámi zvoleném čase

- Video je možno kdykoliv zastavit a znovu pustit (přestávky si určujete vy)

- Lze se vracet posuvem k již probraným tématům a pustit si je opakovaně

- Následné dotazy je možné zaslat e-mailem

 

Pokud jste již obdrželi heslo k výukovému videu, tak odkaz na přístup je zde.

 

Jak to funguje:

Po přihlášení se k odběru vzdělávacího videa Vám bude e-mailem do 24 hodin zasláno přístupové heslo, materiály k vytištění, faktura a certifikát o absolvování kurzu na Vaše jméno.

Objednat přístup k videu můžetu buď vyplněním formuláře níže a jeho následným odesláním nebo na objednáním na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde vypíšete organizaci + IČO a jméno účastníka (včetně data narození, pokud potřebujete osvědčení o absolvování kurzu).

Délka kurzu je cca 3,5 hodin

Základní cena je 1 400,- za přístup. Za každý další přístup ke vzdělávacímu videu + osvědčení o absolvování školení je uplatněna snížená cena 900,- (další účastníky uveďte do poznámky)

Lektorka: Ing. Lydie Musilová

Lektorka má dlouholetou praxi v daňové poradenské firmě, která jako jedna z mála v ČR poskytuje poradenství neziskovému sektoru, zejména ÚSC a PO a věnuje se rovněž i přednáškové činnosti. Lektorka vede svůj výklad velmi srozumitelně zejména na praktických příkladech! Ing. Musilová je navíc spoluautorkou stále aktuální publikace Kraj a obec v pozici plátce DPH a nové publikace určené PO s názvem DPH s účetními příklady pro příspěvkové organizace, na které se účetními příklady podílel Ing. Lang. Obě knihy je možno zakoupit v našem e-shopu

 

 

Program semináře:

- Základní pojmy, obvyklá ekonomická činnost, úplata a dotace k ceně

- Sledování obratu, odpočet při registraci

- Vznik povinnosti přiznat daň

- Nesprávné uvedení daně za jiné zdaňovací období

- Daňové doklady, povinnosti k doručení, nejčastější chyby při vystavovaní DD

- Základ daně, nový postup při stanovení ZD u nepeněžitého plnění

- Výpočet daně

- Oprava základu daně – vystavování opravných dokladů podle § 42 ZDPH v návaznosti na KH

- Sazby daně – změny od roku 2020, vysvětlení aplikace platné sazby u plnění se zálohami, změnou sazeb v průběhu roku a provedení vyúčtování

- Nárok na odpočet daně – pravidla pro uplatňování nároku na odpočet daně v plné a částečné výši, vyrovnání odpočtu, korekční mechanismy při úpravě odpočtu

- Režim přenesení daňové povinnosti na příjemce zdanitelného plnění – podrobněji RPD u stavebních prací i ve vztahu k posouzení osoby nepovinné k dani

- Kontrolní hlášení (KH) – specifické typy daňových dokladů (splátkový a platební kalendář, souhrnný daňový doklad, opravný daňový doklad) a jejich uvádění v KH, časté chyby a možnosti jejich řešení, reakce na výzvu správce daně a pokuty za nepodání KH – praktický postup

- Osvobozená plnění bez nároku na odpočet (§51), podrobně bude zaměřeno na nájmy ( snížení nebo prominutí nájemného(, výchovně-vzdělávací činnost, zdravotní a sociální služby, kulturní a sportovní činnost

- Přeshraniční plnění – nejčastější příklady řešení v praxi

- Kontrolní úkony plátce ve vazbě na účetnictví

- Novela Daňového řádu

 Pokud budete mít po skončení kurzu dotazy, je možné je poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Objednávka kurzu

Pokud máte zájem o tento kurz, vyplňte závazně objednávkový formulář, následně Vám bude zasláno přístupové heslo, faktura a materiály ke kurzu.

Dovolujeme si upozornit, že na video se vztahují autorká práva. Prosím, neposkytujte svůj přístup dalším osobám!

Vámi poskytnuté údaje slouží jako podklad k fakturaci a vydání osvědčení o absolvování kurzu. Tydo údaje neposkytujeme dalším stranám.